Adet Sancısı Nasıl Geçirilir?

Kadınlar, kadınsal konular, moda makyaj ve daha bir çok konu
Cevapla
Kullanıcı avatarı
siteadmin
Site Kurucusu
Mesajlar: 142
Kayıt: 14 Eki 2019, 23:11

Adet Sancısı Nasıl Geçirilir?

Mesaj gönderen siteadmin » 20 Eki 2019, 16:04

Birçok kadının her ay müzdarip olduğu sorunlardan biridir ağrılı adet dönemi geçirmek.Jinekolojik nedenlerin dışında adet sancısını tetikleyen birçok durum vardır bunlardan bazıları fazla kafein almak asitli içecekler içmek adet sancılarını şiddetlendirir.Bu nednele adet döneminde asitli ve kafeinli içeceklerdne uzak durmak gerekiyor.

Araştırmalar tuz, yağ ve şeker miktarını azaltıp, protein bakımından zengin olan balık ve yumurtayı fazla yiyenlerde, lifli besinleri sofrasından eksik etmeyenlerde adet sancıları daha hafif geçmektedir.Hormonlar üzerinde etkileri olan bazı besinler ise,adet öncesi sendromunu önler. Örneğin, adet tarihinden birkaç gün önce tuz azaltılırsa, şişme ve ödemin önüne geçilebilir.

Ayrıca soya fasulyesinde, sütte ve susamda adet dönemindeki ağrıları azaltıyor.Kadınların yüzde 10'u adet öncesi sendromu (PMS) diye bilinen bu dönemi çok şiddetli yaşamaktadırlar.Stres, aşırı alkol tüketimi, beslenmede doymuş yağ oranı fazlalığı, adet öncesi sendromunu hızlandırıcı faktörler arasınd ayer alıyor.

Kalsiyum, B vitamini, E vitamini, çinko ve magnezyum bakımından zengin gıdalar almak gerekir. Yani bol bol siyah üzüm, yumurta, kabak, patates, kavun, ay çekirdeği, fındık, ceviz, muz, ciğer, deniz ürünleri ve balkabağı yenmesi öneriliyor.Bu nedenle adet ağrılarındna kurtulmak için yukarıdaki sağlık önerilerini dikkate almalıısnız.
ve hayat; sunulmuş bir armağandır insana..

Cevapla